FAQ | Pretraživač | Članstvo | Korisničke grupe
LORI forum - Početna  Profil Registracija          
Kratka kosa
Idite na 1, 2  Sljedeća

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    LORI forum - Početna -> Vaša promišljanja
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
linger
Stažist/ica
Stažist/ica

PostPostano: uto stu 07, 2006 8:16 pm    Naslov: Kratka kosa Citirajte i odgovorite

Neznam zasto ali mi se cini da 90% cura(zena) koje su bi ili lez imaju kratku kosu. Da li se to samo meni cini ili ?
I onda se malo razmisljam zasto je to tako?

Ja osobno isto imam kratku kosu i kad malo razmislim oduvijek me je privlacila kraca kosa i danas kad vidim neku zensku sa kratkom kosom jednostavno ja je moram pogledati UT dok zena sa dugom kosom kako god dobro izgledala nikada mi ne privuce toliku paznju.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Charon
Tehnička podrška

PostPostano: sri stu 08, 2006 12:40 pm    Naslov: Citirajte i odgovorite

To je zbog mobitela.

Cini mi se da si u pravu (ne bas s postotkom, ali s tvrdnjom da je kod lez/bi cura popularnija kraca kosa). Smile Na zalost, to dovodi do predrasuda i pogrdnih izraza ("muskarace" i sl). Confused

IMO, zanimljivo bi bilo vidjeti koliko hetero cura stvarno voli dugu kosu, a koliko ih to drzi (cak i nesvjesno) "jer muskarci to vole". Cool Uzmi u obzir da hetero zene sto su starije, to vise imaju krace frizure (jer je oko krace kose manje posla, a faktor "muski interesi" ocito postaje manje bitan). Wink

Osobno, prije cu kao faktor "okretanja za curom" uzeti boju kose (ili, klasicno muski, velicinu sisa i dupeta (gdje, netipicno, vece ne smatram uvijek boljim Wink)). Smile
[Vrh]
linger
Stažist/ica
Stažist/ica

PostPostano: sri stu 08, 2006 3:16 pm    Naslov: Citirajte i odgovorite

I onda...u koju se boju moram pofarbati Laughing
[Vrh]
apropo
Kultna figura
Kultna figura

PostPostano: sri stu 08, 2006 11:51 pm    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja bi se složila i ne bi se složila s tom tvrdnjom.
Confused

Ima cura s kratkom i s dugom kosom. Kratka je vidljivija zato jer ostatak populacije na neki način gura dugu. S time da se sada svi šišaju svakako, pa se to baš i ne može reći. Netko može izgledati kao da ima jako dugu kosu, a u biti ispod duže kose biti kompletno obrijan/na.

S druge strane, ne želim nas opet vezivati isključivo za seksualnost i seksualne odnose, ali kraća kosa je praktičnija kod nekih stvari. Twisted Evil

A kada gledamo ozbiljnije gospođe mislim da zaključak definitvno je da je kratka kosa praktičnija, a i nekima puno bolje stoji.

Ja ću se okrenuti i za jednom i za drugom, ako dobro stoji. s time da se kod kraće kose bolje vidi lice, a kod dugačke kose prvo vidim kosu, a onda lice.

- Arundhati Roy
[Vrh]
Charon
Tehnička podrška

PostPostano: čet stu 09, 2006 12:30 am    Naslov: Citirajte i odgovorite

linger je napisao/la:

I tu sam tipicno musko: u crvenu. Cool

apropo je napisao/la:
...kraća kosa je praktičnija kod nekih stvari. Twisted Evil

True. Smile Ponekad ne znam lizem li svoju kosu ili... khm... njenu... Wink Angel

apropo je napisao/la:
...kod dugačke kose prvo vidim kosu, a onda lice.

Sto i nije nuzno lose... Twisted Evil
[Vrh]
apropo
Kultna figura
Kultna figura

PostPostano: čet stu 09, 2006 2:40 am    Naslov: Citirajte i odgovorite

prije bi rekla da muškarci više vole plavuše, pa onda crvenokose..

a zanima me i kako to da je malo žena koje vole crvenokose muškarce..

prečesto se liže skoro samo kosu kada ti je duga, da. kosa i ovako i onako pada i svuda je ima, ali duga kosa u krevetu iziskuje puno strpljenja i ponekad kvari tehniku Wink

obožavam dugu kosu. budući sam ju i sama imala do koljena skoro neko vrijeme znam i koliko truda i vremena traži i divim se svakome tko uspije njegovati svoju dugu kosu kako treba s obzriom na ubrzani tempo u kojem živimo. Meni je uvijek trebalo nekoliko sati da ju osušim fenom, a prirodno na zraku se sušila cijeli dan.

ma, slatke su te njuškice ispod ili iza sve te kose..

- Arundhati Roy
[Vrh]
podriganka
Kultna figura
Kultna figura

PostPostano: pet stu 10, 2006 10:33 am    Naslov: Citirajte i odgovorite

Slažem se sa svime kaj ste rekle!!!Ja sam iznimka.... Imam dugu i crvenu kosu iako su mi se uvijek sviđale kratkokose djevojke(iako mi djeovjka ima dugu kosuu Smile)
[Vrh]
Leky
Kultna figura
Kultna figura

PostPostano: pet stu 10, 2006 6:43 pm    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja vise volim duzu kosu i to vjerojatno zbog toga sto mi nekako djeluje zenstvenije. Vise me privlace fizicki i ponasajno zenstvene zene, a kratka kosa mi nekako umanjuje tu zenstvenost (nije pravilo, ali u vecini slucajeva je tako)
Zanimljivo je to da se usprkos tome vise okrecem za zenama kratke kose, no to je zato sto mi je nekako vjerojatnije da je zena s kratkom kosom u "nasem timu" pa je moje okretanje i interes vise produkt radoznalosti nego nekog privlacenja. Bar brijem da je tako Confused
Leky
Kultna figura
Kultna figura

PostPostano: pet stu 10, 2006 6:44 pm    Naslov: Citirajte i odgovorite

linger je napisao/la:

plavu Very Happy Wink
linger
Stažist/ica
Stažist/ica

PostPostano: pet stu 10, 2006 9:46 pm    Naslov: Citirajte i odgovorite

A ispusih u svakom slucaju Sad ...imam kratku crnu kosu...ali mogla bi definitivno poceti razmisljati o promjeni boje Razz
[Vrh]
bambola
Senior/ka
Senior/ka

PostPostano: ned stu 12, 2006 9:06 pm    Naslov: Citirajte i odgovorite

primjera radi, gledala sam neke slike iz globala i osim nekoliko poludugih kosica sve je bilo kratko...varijacije na temu...ja osobno imam dugu plavu, cak sam do nedavno i imala dugacke ekstenzije...iako moram priznati da cu se svakako okrenuti za curom sa kratkom nego dugom kosom iz istog razloga kao sto je Leky napisala Laughing
[Vrh]
ledolina
Član/ica
Član/ica

PostPostano: sub stu 18, 2006 2:42 am    Naslov: Citirajte i odgovorite

No.1 procitajte svoje postove i razmislite koliko ste se pune predrasuda a glumite (da ne kazem glumatate) da ste grupacija koja se bori upravo protiv predrasuda.
Zar je zaista moguce da ste tako povrsne i da primjecujete i ocjenjujete zene samo po duzini njihove kose. Ovaj topic mi je kao da ga citam na nekom macho forumu, cast iznimkama.
Shvatite da neke zene, bez obzira na sex. orijentaciju, vole imati dugu kosu.
Nema to veze s nikakvim muskim idealima. umanjujete sposobnost zena da same biraju svoj stil. neke od nas zaista zele i vole svoju dugu kosu bez obzira s kim spavaju.
[Vrh]
Charon
Tehnička podrška

PostPostano: sub stu 18, 2006 3:58 am    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kakve veze imaju predrasude s time da ce se netko prije okrenuti za curom koja "fura" kratku kosu? Think Pa nitko nije napisao da bi lezbijke trebale imati kratku kosu ili takvu nebulozu... Rolling Eyes

Mozda je meni nesto promaklo... Confused U tom slucaju, molim citat. Smile
[Vrh]
Think Pink
Administrator/ica
Administrator/ica

PostPostano: sub stu 18, 2006 12:41 pm    Naslov: Citirajte i odgovorite

ledolina je napisao/la:
No.1 procitajte svoje postove i razmislite koliko ste se pune predrasuda a glumite (da ne kazem glumatate) da ste grupacija koja se bori upravo protiv predrasuda.
Zar je zaista moguce da ste tako povrsne i da primjecujete i ocjenjujete zene samo po duzini njihove kose. Ovaj topic mi je kao da ga citam na nekom macho forumu, cast iznimkama.
Nema to veze s nikakvim muskim idealima. umanjujete sposobnost zena da same biraju svoj stil. neke od nas zaista zele i vole svoju dugu kosu bez obzira s kim spavaju.

offtopic

Draga ledolina, lijepo sto si nam se pridruzila na forumu, ali zamolila bih te ukoliko zelis ovdje pisati s nama da se malo iskuliras, jer primjetila sam da bas u svakom postu agresivno nastupas prema clanicana/clanovima ovog foruma a ovdje ne toleriramo vrijedjanje i agresivno ponasanje.. bilo bi super kada bi mogla iznositi svoje misljenje bez svadjalackog tona prema ostalima koji ovdje pisu.
Hvala Smile i dobrodosla
sister
Moderator/ica
Moderator/ica

PostPostano: sub stu 18, 2006 10:43 pm    Naslov: Citirajte i odgovorite

ja volim i dugu i kratku kosu, ali ravnu.
Boja mi nije bitna, svasta mi se moze svidjet. Volim kad je kosica onako nekako njezna, polumasna:)
[Vrh]
milo dijete
Kultna figura
Kultna figura

PostPostano: ned stu 19, 2006 3:50 pm    Naslov: Citirajte i odgovorite

važno je da je koliko toliko čista.
Marie
Stariji/a senior/ka
Stariji/a senior/ka

PostPostano: ned stu 19, 2006 4:36 pm    Naslov: Citirajte i odgovorite

Leky je napisao/la:
Ja vise volim duzu kosu i to vjerojatno zbog toga sto mi nekako djeluje zenstvenije. Vise me privlace fizicki i ponasajno zenstvene zene, a kratka kosa mi nekako umanjuje tu zenstvenost (nije pravilo, ali u vecini slucajeva je tako)
Zanimljivo je to da se usprkos tome vise okrecem za zenama kratke kose, no to je zato sto mi je nekako vjerojatnije da je zena s kratkom kosom u "nasem timu" pa je moje okretanje i interes vise produkt radoznalosti nego nekog privlacenja. Bar brijem da je tako Confused

To Leky , eto ni ja to ne bih bolje rekla. Slazem se s tobom. Vise mi se svidaju curke s dugom kosom. Ja osobno nikad nisam imala kratku kosu (mozda kad sam bila mala) ali oduvijek imam dugu...trenutacno seze do pola leda i nikad mi ju nije bio problem odrzavati.
[Vrh]
Leky
Kultna figura
Kultna figura

PostPostano: ned stu 19, 2006 8:53 pm    Naslov: Citirajte i odgovorite

ledolina je napisao/la:

Trudim se, ali mi nije jasno u kojem postu prepoznajes predrasude (mozes li citirati post/odlomak, pa onda obrazloziti to s predrasudama)

Posto ne znam na sto/koga si tocno mislila, bacit cu opceniti komentar-ljudi smo, povrsni smo...pogotovo kad su u pitanju nagoni.

Ne znam mislis li ovdje na predrasude ili na stereotipe? Predrasude podrazumijevaju negativne emocije i/ili ponasanje vezane/o uz neku grupu ljudi, dok stereotipi podrazumijevaju neku shablonu po kojoj promatras neku skupinu ljudi (ali nemas negativan stav). Borba protiv predrasuda je opravdana i hvalevrijedna. Borba protiv stereotipa je uzaludna i besmislena. Jedino sto se tu moze je promijeniti jedan stereotip u drugi, no kako su oba jednako neutralna, ne vidim poantu.

Meni se cini da je aktivizam vezan uz prava LGBTITD osoba, vezan iskljucivo za predrasdude (barem bi trebao biti), a podjela zena na kratko i dugokose je bliza stereotipima (protiv kojih ne moze ni najzagrizeniji aktivist-i to nema moralnu notu)

Ono sto razumijem su zadnje 3 recenice. Slazem se s tobom. Ponekad se javljaju predrasude spram zena koje su stereoptipno zensko. Usminkana plavusa u minjaku i stiklama kod nekih feministkinja izaziva prezir-svjedocila sam tome u nekoliko situacijama i to je onaj aspekt feminizma koji prezirem i osudjujem.
leelee
Član/ica
Član/ica

PostPostano: ned stu 19, 2006 10:50 pm    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kako se samo usuđujete razmišljati bez Ledolinine cenzure? Hm...? Pa ona je jedina pametna, ipak joj je cura savršeno biće, a naše cure su jako nisko u piramidi. Dakle, cure, prije nego što pošaljete post, pošaljite ga Ledolini na pregled. Ona je, ah tako, apsolutna i orginalna u svim razmišljanjima.
chocomonster
Stariji/a senior/ka
Stariji/a senior/ka

PostPostano: pon stu 20, 2006 11:13 pm    Naslov: Citirajte i odgovorite

nekoliko je razloga kratkoći moje kose:
-higijena: perem kosu svaki dan, a to bi bilo mnogo teže i mnogo više vremena bih gubila da je duga
-moje "prekrasne" kovrče koje nastojim sakriti
-ne volim se češljati što dijelom ima veze s već spomenutim kovrčama
tuđe glave me se ne tiču kao ni njihova dlaka. za one koje me se ipak tiču - čistoća je ono što cijenim, a boja, kvaliteta ili dužina mi nisu važne.
[Vrh]
milo dijete
Kultna figura
Kultna figura

PostPostano: uto stu 21, 2006 8:52 pm    Naslov: Citirajte i odgovorite

da li se predrasudom naziva i nekoga zbog nečega favorirziraš?
tATu girl
Senior/ka
Senior/ka

Lokacija: ...wanna fly to a place where is just you and me,nobody else so we can be free...

PostPostano: pet stu 24, 2006 6:03 pm    Naslov: Citirajte i odgovorite

zagledati ću se uvijek u smeđe oči i crnu kosu,bila ona kratka ili duga Smile
[Vrh]
bambola
Senior/ka
Senior/ka

PostPostano: pet stu 24, 2006 10:32 pm    Naslov: Citirajte i odgovorite

da nadodam da obozavam celave ženske glave...obrijala sam cimu i sada je stalno diram
[Vrh]
BgRi
Stažist/ica
Stažist/ica

PostPostano: sub stu 25, 2006 12:26 am    Naslov: Citirajte i odgovorite

milo dijete je napisao/la:
važno je da je koliko toliko čista.

Slazem se sa tobom!I ja volim i kratku i dugu kosu, ali ravnu!Moja je kratka, jer da je duga bila bi talasasta a to mi je odvratno.Bar na meni.A i lakse je!Doduse, po nekad i nije.Kad ustanem iz kreveta i moram ujutru na posao, a na glavi imam gnezdo koje moram da pokvasim skroz da bih mogla da napravim frizuru onda i nije lakse...OK je leti, ali zimi je ubitacno izaci s mokrom kosom napolje.Boli glava!Smile
[Vrh]
BgRi
Stažist/ica
Stažist/ica

PostPostano: sub stu 25, 2006 12:29 am    Naslov: Citirajte i odgovorite

sister je napisao/la:
ja volim i dugu i kratku kosu, ali ravnu.
Boja mi nije bitna, svasta mi se moze svidjet. Volim kad je kosica onako nekako njezna, polumasna:)

Hm...sa ovim se slazem...:)sorry!Smile
[Vrh]
BgRi
Stažist/ica
Stažist/ica

PostPostano: sub stu 25, 2006 12:30 am    Naslov: Citirajte i odgovorite

ledolina je napisao/la:

Au devojko al si ti istripovana...ali ok, to je tvoje misljenje...svako ima pravo na svoje misljenje!Wink
[Vrh]
hot pussy
Junior/ka
Junior/ka

PostPostano: sub stu 25, 2006 2:10 pm    Naslov: Citirajte i odgovorite

bambola je napisao/la:
da nadodam da obozavam celave ženske glave...obrijala sam cimu i sada je stalno diram

šteta što ne mogu sudjelovati
[Vrh]
linger
Stažist/ica
Stažist/ica

PostPostano: sub stu 25, 2006 10:35 pm    Naslov: Citirajte i odgovorite

bambola je napisao/la:

Laughing to mi je tako napeto za poluditi....
[Vrh]
bambola
Senior/ka
Senior/ka

PostPostano: ned stu 26, 2006 12:37 pm    Naslov: Citirajte i odgovorite

joj ja luda svaki put kada pogledam cimu...moram se kulirati u sobi..hehhehe..idem je sada malo dirati, po glavi Laughing
[Vrh]
Charon
Tehnička podrška

PostPostano: ned stu 26, 2006 2:40 pm    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nije li ipak nesto drugo zanimljivije za diranje, pogotovo ako je isto obrijano? Very Happy
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    LORI forum - Početna -> Vaša promišljanja Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2  Sljedeća
Stranica 1 / 2.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.

PDT_Hotforum v1.3 Design : MagiConception | phpBB-design.com.