FAQ | Pretraživač | Članstvo | Korisničke grupe
LORI forum - Početna  Profil Registracija          
Psihijatrija

Započnite novu temu   Odgovorite na temu    LORI forum - Početna -> Zdravlje
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Enki e Shao'saye
Stažist/ica
Stažist/ica

PostPostano: sri lis 31, 2007 9:00 pm    Naslov: Psihijatrija Citirajte i odgovorite

Da li ste ikad bile kod psihijatra, liješile se duže ili kraće vrijeme?? Kakvi su bili rezultati-terapije razgovorom
-farmakoterapijom
Bolnička liječenja (konkretno-riječka psihijatrija--odjel za adolescente)??
Što općenito mislite o radu naših psihijatara??

Pišite što god želite-pitanja sam postavila okvirno Smile .. mislim, vezano za topic.. Angel
podriganka
Kultna figura
Kultna figura

PostPostano: sri lis 31, 2007 9:41 pm    Naslov: Citirajte i odgovorite

Dosad nisam bila, al to ne znači da neću... U svakom slučaju se vidim ljudima koji skupe hrabrosti i pokušaju si pomoći dok neki veći luđaci žive među nama i maltretiraju nas svaki dan.

Zadnja promjena: podriganka; pon vel 21, 2011 12:20 am; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
alexx
Kultna figura
Kultna figura

PostPostano: čet stu 01, 2007 11:58 am    Naslov: Citirajte i odgovorite

nisam bila, al ponekad baš imam želju ići....
Tinchy_pu
Senior/ka
Senior/ka

PostPostano: sub stu 03, 2007 10:10 am    Naslov: Citirajte i odgovorite

Bila sam na praksi na psihijatriji (u Puli) preko ljeta,3 tjedna..i bilo je bash zakon..
Posebno me se dojmio natpis na jednom od silnih zidova:"Tesko je biti lud,konkurencija je velika!" - so truth. Smile
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
hm...
Moderator/ica
Moderator/ica

PostPostano: uto stu 06, 2007 9:51 pm    Naslov: Citirajte i odgovorite

mislim da je super ako ljudi rade na sebi. psiholog moze biti taj neki "alat" koji pomaze da se zapravo bavimo sobom. ako nista drugo, imas nekih sat vrmeena za sebe, koje je inace tesko uzeti...Smile
ako ej pravi psiholog i pase toj osobi, apsolutno sam za to.

sto se tice ljecenja tabletama, tu sam malo skepticna. naravno, kad se radi o dijagnozi gdje je lijek nuzan, ok, ali cini mi se da nisu pishijatri ti koji zapravo imaju znanje i sposobnost to rpocijeniti. znam osobu koja je dugo godina bila na lijekovima, ozbiljna dijagnoza, nije mogla izaci iz kuce od silnih fobija, a na kraju je toj osobi pomogl posvecivanje nekoga i razgovori (uz vlastitu zelju da se rijesi tog stanja) i bez ikakvih lijekova rijesila je sve...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Modesty Blaise
Kultna figura
Kultna figura

PostPostano: sri stu 07, 2007 6:22 pm    Naslov: Citirajte i odgovorite

hm... je napisao/la:
sto se tice ljecenja tabletama, tu sam malo skepticna. naravno, kad se radi o dijagnozi gdje je lijek nuzan, ok, ali cini mi se da nisu pishijatri ti koji zapravo imaju znanje i sposobnost to rpocijeniti.

psihijatri/ce i ostali/e liječnici/e su dosta široke ruke što se tiče prepisivanja lijekova i vole prepisivati one najnovije, jer su oni, kao, najbolji. nikad ne upozoravaju na nuspojave (ako uopće i znaju za njih), niti objašnjavaju na koji način lijek djeluje (ako i to znaju). Rolling Eyes velika većina.

najlakše je prepisati lijek. ono što je teže, a što im je posao, jest postaviti točnu dijagnozu i pokušati izliječiti pacijenta/icu uz izazivanje što manje štete. ali kako bi onda farmakološka industrija preživjela? Think
Tinchy_pu
Senior/ka
Senior/ka

PostPostano: pet stu 09, 2007 6:31 pm    Naslov: Citirajte i odgovorite

To sta se nuspojava tice..postoji papiric u kutij oredenog lijeka kojeg doktor prepise tako da se tamo mogu procitati nuspojave a i za sta je lijek..
Al nebi nas rekla da lijecnici daju recept za bilo koji lijek,barem ne ovi savjesni... Confused
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
being-alive
Senior/ka
Senior/ka

PostPostano: pon sij 03, 2011 11:30 pm    Naslov: Citirajte i odgovorite

Tinchy_pu je napisao/la:
To sta se nuspojava tice..postoji papiric u kutij oredenog lijeka kojeg doktor prepise tako da se tamo mogu procitati nuspojave a i za sta je lijek..
Al nebi nas rekla da lijecnici daju recept za bilo koji lijek,barem ne ovi savjesni... Confused

savjesni mozda i ne daju, ali koliko je zapravo savjesnih psihijatara?

i sto znaci uopce biti savjestan?

ja znam ljude koje su savjesne osobe i sve to.
ali npr. iako psiholozi tvrde da homoseksualnost bolest, psihijatri, velika vecina, tvrdi da jest.

a najgluplje od svega jest to što se tvrdi da je homoseksualnost pod pritiskom udruga i ovog onog na psihologe i psihijatre maknuta s liste poremećaja.

morala sam se na ovo osvrnuti, jer trenutno imam veliku, jako veliku antipatiju prema psihijatrima. bez uvrede.

al ne preporučujem nikome da sam ode tamo. psiholozi su mi zakon. a postoje i psihoanalitičari, i psihoterapeuti.

sta ce ti psihijatri, ja bi rađe kod psihoterapeuta. ovi drugi me barem nece trovati glupostima.
cassandra
Član/ica
Član/ica

PostPostano: pon sij 24, 2011 2:08 am    Naslov: Re: Psihijatrija Citirajte i odgovorite

Enki e Shao'saye je napisao/la:
Da li ste ikad bile kod psihijatra, liješile se duže ili kraće vrijeme?? Kakvi su bili rezultati-terapije razgovorom
-farmakoterapijom
Bolnička liječenja (konkretno-riječka psihijatrija--odjel za adolescente)??
Što općenito mislite o radu naših psihijatara??

Pišite što god želite-pitanja sam postavila okvirno Smile .. mislim, vezano za topic.. Angel

trenutno idem svaki tjedan na sat vremena kod psihologinje... čak mi nije ni problem reći u čemu je moj problem... paše mi to, sad imam više kontrole.
a što se tiče psihijatara i lijekova... ako mene pitate, slažem se, previše ih dijele, ono, šakom i kapom.
ah, ne znamo što ti je, evo ti lijekovi! sjebali su mi frendicu, zapravo više njih... ne vjerujem im...

psiholozi su... kako tko, čak može bit super psiholog, al ako se ne povežeš s njim i ako mu ne vjeruješ, badava sve...

pitanja?
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu    LORI forum - Početna -> Zdravlje Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.

PDT_Hotforum v1.3 Design : MagiConception | phpBB-design.com.